środa, 19 lutego 2025

Zimowy layout

Witajcie, mili Goście, na Agateriowym blogu!

Welcome, dear Visitors, to the Agateria blog!

Zima w tym roku nie jest szczególnie mroźna ani śnieżna, dlatego warto upamiętnić wszelkie jej przejawy :-) Dlatego też dzisiaj przynoszę Wam propozycję utrwalenia zimowych wspomnień w postaci layoutu:

The winter of this year hasn't been particularly frosty or snowy, so it's really important to commemorate its every manifestation :-) And so today I bring you an idea to capture winter memories in a form of a layout: 

Najpierw na papierze tła naniosłam wzory z dwóch masek. Następnie po wyschnięciu masy ułożyłam na tak przygotowanym tle kompozycję, na którą składają się panel ze zdjęciem, ręcznie wycinane tagi oraz kieszonka na pamiątkę, którą w tym przypadku jest karta skipass. Niektóre papierowe elementy przedarłam tak, by nieregularne brzegi przypominały górskie pasmo:

First I applied two stencil patterns upon the background paper. Once the modeling paste was dry I arranged my cluster that includes the photo panel, hand-cut tags and a keepsake pocket, that in my case contains a skipass card. Some of the paper elements are torn so that the edges look like a mountain range:




Dodałam również ostatnie tekturki, jakie zostały mi po świątecznym kartkowaniu, embossując je diamentowym pudrem. Zauważcie, że z ozdobnego narożnika odcięłam bombkę, by dopasować tekturkę do tematyki :-)

I also added the last chipboard pieces I had left after the Christmas cardmaking, embossing them with diamond ep. Notice that I removed the Christmas ball from the decorative corner to make it fit the theme :-)


Embossowałam też tekturkowe litery, z których ułożyłam tytuł - użyłam pudru Jeans, który ma tę fajną właściwość, że nagrzewany dłużej niż potrzeba zaczyna wybijać białą bazę. Idealny efekt ośnieżenia! :-)

I also embossed chipboard letters I sued for the title - I used the Jeans ep which has this nice feature: overheated, it begins to reveal the white base. A perfect snowy effect! :-)


A oto lista produktów, które użyłam, a które znajdziecie na Agateriowych półkach:

Here's the list of the products I used - you can find them in our Agateria store:

Maska Spadające śnieżynki

Maska Gałązki sosny

Tekturka Jelonki (na arkuszu znajdziecie też kilka śnieżynek, które wykorzystałam w layoucie :-))

Tekturka Dekor Narożniki

Tekturka Śnieżynki wiszące 

Tekturka Alfabet - małe litery 

Puder Diamentowy pył

Puder Jeansowy


I to już wszystko na dzisiaj, do zobaczenia!

That's all for today, see you soon!


wtorek, 18 lutego 2025

Wiosenny wpis

 Cześć, Tu Asia Szczyrowska Łapkodzieło z wiosennym, radosnym wpisem do art journala


Nie będę opisywała jak stworzyłam ten wpis, bo tu się za dużo dzieje :) ale jeśli jesteście ciekawi to mogę zrobić podobny wpis na live:)







Użyłam:



Kreatywnego dnia,



środa, 12 lutego 2025

Błyskawiczna Walentynka :-)

Witajcie, mili Goście, na Agateriowym blogu!

Welcome, dear Visitors, to the Agateria blog!

Walentynki już pojutrze, zatem jeśli nie macie jeszcze swojej kartki dla ukochanej osoby - zwłaszcza mężczyzny :-) - to dobrze trafiliście, bo kartkę, którą Wam dzisiaj pokażę, zrobicie błyskawicznie :-)

St. Valentine's Day comes tomorrow, so if you still haven't made your card for your loved one - especially a man :-) - you're in a good place, as the card I'm sharing today is really quick to make :-)

Najpierw na arkuszu papieru naniosłam wzór z maski, a następnie nastemplowałam motywy trybików i schematu, a po wyschnięciu tuszu (tu najlepiej upewnić się za pomocą nagrzewnicy ;-)) odbiłam stempel z napisem, który embossowałam pudrem Rdza. Dlaczego w tej kolejności? Ponieważ pocieranie narzędziem do tuszowania mogłoby uszkodzić brokatową strukturę embossingu. Puder jest trwały, ale nie niezniszczalny ;-)

First I applied a stencil pattern upon a piece of paper and then stamped motives of gears and schemes and once the ink is dry (you'd better make sure with a heat tool here ;-)) I stamped the sentiment and embossed it with the rust ep. Why is that order? Because rubbing over the embossed glitter surface might damage it. Embossing powders are permanent but not indestructible ;-)


Potem na kawałku kartonu z perłowym złoceniem odobiłam motyw graficznego serca, embossowałam je diamentowym czerwonym pudrem, potuszowałam jego krawędzie ciemnoczerwonym tuszem zostawiając jaśniejszy środek, wycięłam i umocowałam na piankowych kosteczkach w centrum kartki. 

Then I stamped a geometric heart on a piece of gold-patterned cardstock, embossed it with diamond red ep, inked its sides with dark red ink leaving a light centre, cut it out and mounted it on foam squares in the centre of the card.


Na koniec panel przewiązałam sznureczkiem z dodatkiem metalowego kluczyka, przykleiłam panel do bazy kartki i gotowe :-)

Finally I tied the panel with linen string, added a metal mini key, attached the panel to the card base - and done :-)


Całość zajęła mi 24 minuty - dla mnie jak mgnienie oka :-) A dla Was?

It took me 24 minutes to make the card - it's like a blink of an eye for me :-) What about you?

 

A oto lista użytych produktów Agaterii:

Here's the list of the Agateria products I used:

Maska Kostka brukowa

Stempel Schemat

Zestaw stempli Koła zębate 

Stempel Serce - grafika

Stempel Kocham Cię

Puder do embossingu Miedziana rdza

Puder do embossingu Diamentowa czerwień


To już wszystko na dzisiaj, do zobaczenia!

That's all for today, see you soon!

wtorek, 11 lutego 2025

Tagi na prezenty

 Cześć tu Asia Szczurowska Łapkodzieło,

Robicie prezenty na walentynki? A może brakuje wam pomysłu na wykończenie podarunku nie koniecznie na tą okazję? 

Zapraszam na moją inspirację.

Poszalałam z maskami i stemplami i tle i wszystko dokładnie wysuszyłam. Użyłam też proszku antystatycznego

Wyembosowalam piękne, delikatne kwiaty i pokołowałam je farbami akwarelowymi.


Osobno wyembosowałam bileciki i doczepiłam do taga.




Użyłam:

 

 



wtorek, 4 lutego 2025

Kartka dla przyjaciółki

 Cześć, Tu Asia Szczurowska Łapkodzieło.

Tworzycie własne tła? Tylko do art journali i prac mix mediowych? A próbowaliście własne tła wykorzystać na kartkach okolicznościowych? Zapraszam na moją inspirację:)

Przygotowałam kartkę do technik mixmediowych i pokryłam ją beżowym tuszem. Następnie wybrałam jedną z moich ulubionych masek i użyłam ją dwa razy z różnymi tuszami. Pochlapałam to błyszczącymi akwarelami.

Tuszem do embossingu odbiłam napisy. Jeden pokryłam czarny, a drugi jasnym pudrem do embossingu. Widzicie kropeczki - powstały bo byłam niecierpliwa.


Kwiatka odbiłam na papierze akwarelowym, pokolorowałam farbami akwarelowymi i wycięłam,





Użyłam:

 
 

Kreatywnego dnia,





LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...