sobota, 20 marca 2021

NADZIEJA...

 Witajcie,

Dziś mam dla Was nietypowe LO, bo okrągłe z nietypowym wykorzystaniem maski "zwisające liście".


To właśnie uwielbiam w maskach- mają ogromny potencjał jeśli chodzi o techniki czy sposoby ich zastosowania.

Do wykonania layout'a wykorzystałam okrągłą bazę hdf 30cm, na którą nakleiłam dwie warstwy tektury falistej i papier scrapowy. 


*** /mały trik/ ***

Po co tektura falista mając gotową bazę hdf ??? 

Baza świetnie usztywnia i trzyma pożądany kształt pracy, nie wygina się, jest idealnie prosta, natomiast dzięki tekturze mogłam uzyskać efekt pikowania tkaniny. Jak się przyjrzycie dokładniej, to na brzegu pracy zauważycie "przeszycia" wykonane radełkiem. Dociskając go bardzo mocno do papieru, w miejscu przeszyć tektura się spłaszczyła dając dodatkowy efekt 3d. Wygląda naturalniej, prawda? ;)

Dodatkowo miejsca "przeszyć" przeciągnęłam pędzelkiem z rozwodnioną fioletową farbką, aby jeszcze bardziej podkreślić przeszycia, a tym samym stworzyć imitację nici w kolorze pracy.

***


Tło oczywiście zabezpieczyłam bezbarwnym gesso aby mieć solidne podłoże do zabawy z maskami. Najpierw przy pomocy pasty na gładko nałożyłam wzór maski "zwisające liście", następnie przy pomocy złotej pasty nałożyłam maskę "winorośl", wysuszyłam. 

Aby uzyskać akwarelowe rozmycia użyłam bardzo rozwodnionej farbki. 

Przyszedł czas na budowanie kompozycji. Już na etapie doboru wzorów masek i kolorystyki pracy wiedziałam, że chcę otrzymać sielski klimat, pełen zapachu lawendy, łanów zbóż, łąk i lasów.

Do tego celu wykorzystałam arkusze gotowych elementów do wycinania- fioletowe motywy są przełamane delikatnymi różanymi detalami. Aby dodać jeszcze większej lekkości i zwiewności postawiłam na embossowane na kalce przy pomocy tuszubiałego pudru do embossingu motywy roślinne.

Wykorzystałam oczywiście najnowsze zestawy: zestaw nr 2, zestaw nr 3 oraz kłosy.

Przyszedł czas na mocny akcent: ponownie sięgnęłam po maskę "zwisające liście" i tym razem naniosłam przez nią pastę ziarnistą jednocześnie w kolorze ciemnego i jasnego fioletu. Po wysuszeniu  dodatkowo przetarłam białym gesso, tło wywoskowałam jasnym złotem, trochę złotego brokatu i kryształków, chlapnięć białym splash'em i  sielski layout a'la tamborek gotowy ;)


*** NOWOŚĆ w sklepie ***


Zapraszam do galerii:


W pracy użyłam:Pozdrawiam,

Wiola 
1 komentarz:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...