poniedziałek, 31 lipca 2023

Kobieco w klimacie C&S

 Hej, styl clean & simple jest mi dosyć obcy. Dla osoby, która nie ma umiaru w dokładaniu kolejnych elementów do kompozycji, stworzenie czegoś z ograniczeniem się do minimum elementów to ogromnie trudne zadanie. Chęć wykonania czegoś w tym klimacie chodziła za mną już dość długo, w końcu postanowiłam, że jak nie teraz to nigdy :) 

W takich projektach idealnie sprawdzają się maski czy stemple. Zrobiłam szybki przegląd moich Agateriowych produktów i wybór padł na stemple. 


Od początku wiedziałam, że na moich kartkach musi znaleźć się jeden główny element. Gdy w moje ręce wpadły stempelki z postaciami kobiet od razu wiedziałam, że to będzie strzał w dziesiątkę. 

Pracę zaczęłam od przygotowania tła. Najpierw naniosłam na nie odrobinę pyłku magicals, który spryskałam wodą, rozprowadziłam po kartce, a nadmiar wody osuszyłam ręcznikiem papierowym. Następnie wybrałam kolor mgiełki i delikatnie spryskałam nią całość, po czym osuszyłam delikatnie nagrzewnicą. Gdy całość była sucha dodałam stemple. Tym razem wybór padł na proste geometryczne wzory, które odbiłam czarnym tuszem. 

Stemple z postaciami kobiet odbiłam na oddzielnych kawałkach papieru akwarelowego, używająć do tego czarnego tuszu odpornego na wodę. Odbite wzory lekko pokolorowałam za pomocą kredek akwarelowych. Na brzegach dodatkowo odbiłam odrobinę stempli, które znalazły się również na tle i dodałam odrobinę chlapań, używając kolorów, którymi wykonałam bazowe tło.
 
Po umieszczeniu postaci na kartkach, dodałam kilka czarnych kropelek w płynie i stemplowane napisy.

Ciekawa jestem jak Wam się podobają takie kartki? Zdarza Wam się tworzyć projekty C&S?

W projekcie użyłam:


Pozdrawiam
Marta Papierowe Agrafki
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...