czwartek, 5 kwietnia 2012

Nowa Gościnna Projektantka!

Witam serdecznie w kwietniowym cyklu Gościnnej Projektantki. W tym miesiącu inspirować Was będzie znana Wam wszystkim...KAROLA!
Zobaczcie co dla Was przygotowała dzisiaj:Witam serdecznie wszystkich fanów Agaterii! Jest mi niezmiernie miło spotkać się z Wami w tym miesiącu w gościnnych progach inspirującego bloga Agaterii, aby pokazać Wam trochę moich prac stworzonych z wykorzystaniem tych fantastycznych stempli. Pięknie dziękuję za zaproszenie i mam nadzieję, że uda mi się Was zainspirować do zabawy stemplami w kwietniu! 

Pierwszą pracą, którą na dziś przygotowałam jest layout. Dość wyjątkowy, ponieważ na przekór moim codziennym scrapowym ciągotom - nie ma na nim ani jednego kwiatka! Zaraz, zaraz, chwileczkę... czy aby na pewno? :)) Tym razem zamiast gotowych kwiatów użyłam mnóstwa stemplowanych i wycinanych - Róże + Listki 2 Agaterii są REWELACYJNE do stworzenia gąszczu warstwowych kwiatów na każdej pracy. Poza różyczkami użyłam także stempla Kleks 2 do stworzenia kilku dekoracyjnych plamek. Jeśli ktoś tak jak ja - nie jest zbyt biegły w pięknym chlapaniu farbami - z powodzeniem może takie chlapnięcia zastąpić odbitką stempla. U mnie jest to dwa razy stemplowany obrazek (raz pomarańczowym tuszem, drugi raz ciemno brązowym), a następnie poszczególne krople pokryłam farbką 3d, aby nadać trochę tekstury ozdobie. Oczywiście możemy najzwyczajniej w świecie odbić stempel za pomocą tuszu czy farby i mamy piękny kleks gotowy!  Wprawne oko dojrzy na tym scrapie jeszcze jeden stempel - jest to Rozetka 1, której fragmentami pokryłam górny i dolny brzeg scrapa - z tego stempla można stworzyć piękną, falbankową koronkę!

Drugą pracą, którą chciałabym Wam dziś pokazać jest kartka, tzw. nawiasówka, które wprost uwielbiam. Do ozdobienia tej kartki wykorzystałam tylko papier, stemple i jedną papierową gotową różę. Naprawdę nie trzeba wiele aby stworzyć bogatą w dodatki pracę, z wieloma warstwami i ciekawymi akcentami. Tutaj pojawiły się wspomniane przeze mnie wcześniej - Róże i Listki 2 oraz przepiękna, fantastycznie pasująca do kształtu kartki -  Rozetka 3 - trzy częściowe cudo o szerokich możliwościach. Środkową część rozetki odbiłam na osobnym kawałku papieru, wycięłam wzór dziurkaczem ozdobnym i nakleiłam na środek większej rozety za pomocą taśmy 3d, można więc powiedzieć, że rozłożyłam rozetkę na części :) Na sam wierzch rozety powędrował cytat Paula Cohelo o marzeniach, którego nazwisko w celach estetycznych odcięłam od cytatu (przyznaję się bez bicia - najzwyczajniej w świecie nie mieścił mi się z nazwiskiem, ale Wy nie róbcie tego w domu! ) :)) Różyczki nastemplowałam na jednokolorowym papierze do scrapbookingu i tak jak w poprzedniej pracy - wycięłam i zastosowałam jako dodatek. Bardzo polecam tę technikę - wymaga może odrobinę więcej czasu i pracy ale efekt jest zdecydowanie wart poświęcenia. :)
 

 
Dziękuję za odwiedziny na blogu Agaterii i zapraszam do regularnych odwiedzin po więcej inspiracji! A my spotykamy się w następny czwartek, zatem - do miłego zobaczenia!
 
 
Karola

2 komentarze:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...